Windows 365’ten ilk fiyat bilgisi geldi

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Windows 365’i tanıtarak özellike Mac, iPad ve Android tablet kullanıcılarını sevindirmişti. Windows 365’in bir abonelik servisi olacağı açıklanmıştı ancak fiyatlar hakkında bir bilgi yoktu. Şimdi de, bir konfigürasyondan fiyat bilgisi geldi.

4GB RAM’e aylık 31 dolar

Yeni fiyat bilgisi, Microsoft tarafından yanlışlıkla gösterildi. Microsoft, aylık kullanıcı başına 31 dolara2 CPU, 4GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi sunuyor. Bu fiyatın, Windows 365’in iş/firma sürümüne özel olduğunu belirtelim. 300 kişiden az çalışana sahip işyerleri, çalışan başına aylık 31 dolara bu sisteme erişim satın alabilecekler. Microsoft, Windows 365’i birçok farklı konfigürasyonda sunacak ve bahsettiğimiz versiyon en düşük konfigürasyon değil. Microsoft’un en düşük konfigürasyonunda 1 CPU, 2GB RAM ve 64GB depolama olması bekleniyor. En yüksek konfigürasyon ise 8 CPU, 32GB RAM ve 512GB depolamaya sahip olacak.

 

İşte Windows 365'in fiyatı!

 

Fiyatların, iş dışı standart kullanıcılara nasıl olacağı bilinmiyor. Ayrıca Windows 365’in uluslararası pazarda fiyatlarının nasıl işleyeceği de bilinmiyor. Amazon ve Citrix firmaları da hemen hemen aynı fiyattan bulut üzerinde Windows cihazlarına erişim sunuyor. Windows 365, 2 Ağustos’ta çıkış yapacak ve Microsoft’tan çok daha fazla detay öğrenebileceğiz. Umarız fiyatlar ülkemizde daha uygun olur.