Windows 10 Kasım 2019 güncellemesi nasıl alınır?

Güncelleme nasıl alınır

Bugünden itibaren, Kasım güncellemesi en son sürümü yüklemek isteyen müşteriler için kullanılabilir. Güncellemeyi yüklemeye hazırsanız, Windows Update ayarlarınızı açın (Ayarlar > güncelleme ve Güvenlik > Windows Update) ve güncellemeleri Denetle'yi seçin. Güncelleme göründüğünde, Şimdi İndir ve yükle seçeneğini belirleyebilirsiniz. (Not: bu adımları izlerseniz ve cihazınızda “Windows 10, sürüm 1909 için özellik güncellemesi” görmüyorsanız, bir uyumluluk sorununuz olabilir ve iyi bir güncelleme deneyimine sahip olduğunuzdan emin olana kadar bir koruma tutması yerinde olabilir.) Güncellemeyi indirdikten sonra, güncelleme yükleme işlemini tamamlamak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir. Önce dosyalarınızı kaydettiğinizden ve açık uygulamaları kapattığınızdan emin olun, ardından şimdi Yeniden Başlat'ı seçin.

Yeniden başlatmaya hazır değilseniz, sorun değil! Sadece yeniden başlatmayı planlayın, ardından programınıza en uygun bir gün ve saati seçin. Yeniden başlatmayı planlamak için zamanınız yoksa, Windows cihazınızı aktif olarak kullandığınız zamanlar dışında sizin için otomatik olarak zamanlayacaktır. Ayrıca sizin için uygun bir zaman seçebilir ve güncellemeyi 35 güne kadar duraklatabilirsiniz (bir seferde yedi gün, beş kata kadar).

Kasım 2019 güncellemesinin nasıl alınacağı hakkında daha fazla bilgi için videoyu izleyiniz

this video.

 

Windows Update user interface

Ticari müşteriler için yarı yıllık Kanal sürümü

Kasım 2019 güncellemesinin (Windows 10, sürüm 1909) bugünkü sürümü ile BT yöneticileri, kuruluşları tarafından kullanılan uygulamaların, cihazların ve altyapının yeni sürüm ve özelliklerle beklendiği gibi çalıştığını doğrulamak için hedeflenen dağıtımlara başlamalıdır. Windows 10, 1909 sürümü, Windows üzerinden kullanılabilir Hizmetler Merkezi'nde, Windows İş için Update Server ve entegre bir yönetim çözümü güçlü özellikleri Yapılandırma Yöneticisi ve Hizmet artı bulut (veya diğer sistem yönetimi yazılım kombinasyonu)Microsoft Bitiş noktası Yöneticisi kullanarak aşamalı dağıtım için 1 VLSC) Toplu Lisans Hizmet Merkezi. (Not: Windows Server'ın sonraki yarı yıllık Kanal sürümü-Windows Server, sürüm 1909-bu ayın ilerleyen saatlerinde Azure Portalı ve Toplu Lisans Hizmet Merkezi aracılığıyla genel kullanılabilirlik için planlanmıştır.)

Enterprise, IoT Enterprise ve Education sürümleri için 30 aylık hizmet desteği de dahil olmak üzere ticari müşteriler için en son özellikler hakkında bilgi için, Windows 10, sürüm 1909'daki BT profesyonelleri için yeniliklere bakın. Windows 10, 1909 sürümü güncelleme mekaniği hakkında özel bilgi için bu blog gönderisine bakın.

Windows 10 ve Windows Server, sürüm 1803 Home ve Pro sürümleri hizmet sonuna ulaşır

Veya hizmetin sona ulaşan birkaç ay içinde Windows 10 cihazlar için, Windows Update Otomatik olarak (kullanıcı uygun bir zamanı seçmek için becerisi; bu cihazlar desteklenen tutmak ve cihaz güvenliği ve ekosistem sağlığı için kritik olan aylık güncellemeleri ile) özellik bir güncelleme başlatacaktır. Windows 10 Nisan 2018 güncellemesi (Windows 10, sürüm 1803), Home ve Pro sürümleri için hizmetin sonuna ulaştı.

Kasım 2019 güncellemesi en son özellikleri sunar

Sık sık belirttiğim gibi, Windows 10'un en son sürümünde olmak size en yeni özellikleri ve Windows'un en güvenli sürümünü sağlar. Yeni özellikler için yetenekleri içerir:

Hızlı bir şekilde görev çubuğunda takvim açılır doğrudan bir olay oluşturma.
Eylem merkezinin üst kısmındaki yeni bir düğme ve bildirimleri en son gösterilen şekilde sıralayabilme özelliği de dahil olmak üzere bildirimleri daha iyi yönetme.
Onedrive içeriğini çevrimiçi olarak dosya Gezgini arama kutusuna geleneksel dizine eklenmiş sonuçlarla entegre etme.
Başlat menüsündeki gezinme bölmesi, tıklatmanın nereye gittiğini daha iyi bilgilendirmek için farenizle üzerine geldiğinizde genişler.
Kilit ekranından üçüncü taraf dijital yardımcıları etkinleştirmek için sesinizi kullanma.
Güncelleme kontrolü, kalite ve şeffaflık

Size güncellemeler üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya devam ediyoruz, bu da bir güncelleme gerçekleştiğinde büyük ölçüde size kalmış oluyor ve güncelleme deneyimi boyunca şeffaflığı artırıyor. Windows 10 aygıtlarının desteklenmesini ve aylık güncellemeleri almasını sağlamak için Windows Update, hizmet bitiminde veya birkaç ay içinde hizmet bitiminde bulunan aygıtlar için otomatik olarak bir özellik güncelleştirmesi başlatır. Windows 10 kalitesini iyileştirmek için çalışmaya devam ediyoruz ve güncellemenin mevcut durumunu Windows release health dashboard aracılığıyla yakından takip edip paylaşacağız ve Twitter'da @Windowsupdate'i takip edeceğiz. Geri Bildirim Merkezi aracılığıyla yorum veya öneri sunarak deneyiminizi bize bildirmenizi öneririz.

Not:
1 indirmelerin tüm ürünler, pazarlar ve dillerdeki Toplu Lisanslama hizmet Merkezi'nde (Vlsc) tam olarak kullanılabilir olması bir gün sürebilir.