Uygulama toplaması: Windows için 4 harika fotoğraf uygulaması

Dijital fotoğrafçılığa serin olmadan önce girdiğimi söylemek istiyorum, ama gerçekten iddia edebileceğim tek şey kolay olmadan önce varolduğumdur. 2003'e kadar geriye gidip geçmişte kendime fotoğraf düzenlemek ve paylaşmak için var olan bazı uygulamaları gösterebilirsem, geçmiş kendimin zihninin patlayacağından eminim.

İşte Windows Mağazası'nda fotoğrafçılıkla ilgili en sevdiğim uygulamalardan bazıları.

Fotor

Fotor , otomatik iyileştirme ve parlaklık, kontrast, doygunluk için standart kontrollerden daha fazlası ile birlikte gelen harika bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Fotor ile ilgili en sevdiğim şey, geri kalanını doğal bir degradede bulanıklaştırırken fotoğrafınızın bir bölümüne odaklanmanızı sağlayan eğme-kaydırma özelliğidir. Fotor, eğim kaydırmanızın yarıçapını ve açıklık boyutunu seçmenize olanak tanır ve görünümü tam olarak elde edene kadar odak noktasını fotoğrafın etrafında sürükleyebilirsiniz. Bu efekt oldukça ilginç olabilir - fotoğraftaki belirli şeyleri vurgularken, diğer kısımları abartısız bırakmaya yardımcı olur. Bu fotoğrafta, birkaç hafta önce ayaklarımda bulduğum “endişelenmeyi bırak” notunu vurgulamak için kullandım.

fotoğraf Fotor'da düzenleniyor

Fotor ayrıca fotoğraflara yaratıcı, eski bir his veren lomografinin görünümünü taklit eden bir dizi yerleşik efekte sahiptir.

Bu uygulama temiz bir düzen ve resimlerimi sahip olmak istiyorum "ekstra bir şey" vermek için gereken her şeyi vardır.

Fhotoroom

Ben dijital fotoğrafları sevişme bakmak niye bilmiyorum değil dijital, ama gerçekten seviyorum. Fhotoroom , fotoğraflara abartılı görünmeden vintage bir yetenek kazandıracak gerçekten güzel bazı filtre efektleriyle birlikte gelir. Ayrıca resimlerinize uygulayabileceğiniz sahte film görünümlü kenarlıklar içerir. Bu uygulama, sahte görünümün üstte değil gerçek hissettirmek için harika bir iş çıkarır - gelmesi zor olabilecek bir denge.

Vintage yeteneklerin yanı sıra, bu uygulama aynı zamanda kırpmak, parlaklık, kontrast, pozlama ve görüntü boyutunu ayarlamak için ihtiyacınız olan tüm standart şeylerle gerçekten sağlam bir düzenleme aracıdır. Burada, googly gözlü bir tuzluk çalkalayıcısının geçen gün çektiğim bir fotoğrafını, Polaroid ile çekilmiş gibi görüyorum.

Fotoğraf Fhotoroom ile düzenleniyor

Gerçek Polaroid filminin görünümünü sevdiğim halde, dijital kameram çantama çok daha rahat oturuyor.

PhotoFunia

Bu fotoğraf düzenleme ve iddialı yapmak yapmak yukarıda ve öteye gitmek için kullanabileceğiniz bir uygulama. PhotoFunia ile yüzünüzü (veya arkadaşlarınızın yüzünü) istediğiniz sayıda şaşırtıcı duruma koyabilirsiniz. Ay'da nasıl görüneceğinizi hiç merak ettiniz mi? Bir Jedi olarak mı? En çok satan aksiyon filmi frachise kahramanı olarak? PhotoFunia sadece birkaç dokunuş veya tıklamayla gerçekleşebilir ve sonuçlar etkileyicidir. Aşağıda görebileceğiniz gibi, ayda astronot gibi görünüyorum.

Astronot aya resmi

Fotoğraf düzenleme ustası mıyım? Hayır. PhotoFunia mı? Evet. PhotoFunia ayrıca daha geleneksel düzenleme araçları ve iyi bir renk filtresi seti ile birlikte gelir.

Ne için bu uygulama gerçekten kapsamlı ve eğlenceli.

Perfect365

Perfect365

Eğer portreleri rötuşlamak için aklınıza gelebilecek her türlü aracı verecek bir uygulama arıyorsanız, Perfect365'de bulacaksınız . Dudak renginizi derinleştirmekten ve cilt tonunuzu akşamdan gülümsemenizi genişletmeye kadar her şeyi yaparak kendinize fotoğraf düzenlenmiş bir makyaj yapabilirsiniz. Oynamak eğlencelidir ve kapsamlı değişiklikler yapmak için ne kadar az çalışmanın gerektiği şaşırtıcıdır. Üzerinde deneyebileceğiniz bir dizi örnek portre ile birlikte gelir (yukarıda resmedilmiştir). Bu uygulama bana moda dergilerindeki modellerin neden bu kadar mükemmel göründüğüne bir bakış sunuyor - fotoğraf düzenleme ile çok şey yapabilirsiniz!

İşte orada - fotoğrafları düzenlemek için Windows Store'da bulunan dört harika uygulama. Kaçırdığım favorileriniz var mı? Yorumlarda bana bildirin!