MWC Barcelona'da Microsoft: Microsoft HoloLens 2 ile tanışın

MWC Barcelona'da microsoft için düzenlenen bir basın etkinliğinde , Microsoft'un akıllı bulut ve akıllı teknoloji konusundaki dünya görüşü hakkında derinlemesi.

 

Basın etkinliğinin bir parçası olarak, dünyayı HoloLens 2 ile tanışıyor.

https://youtu.be/eqFqtAJMtYE

HoloLens 2 ile tanışın

Şık siyah HoloLens 2'nin yandan görünümü

HoloLens’in 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana, karışık gerçekliğin işlerin nasıl yürüdüğünü değiştirdiğini gördük. Her gün işe giden yüz binlerce insan için süper güçlerin kilidini açtık. Şantiyelerden fabrika zeminlerine, ameliyathanelerden dersliklere kadar, HoloLens çalışma şeklimizi, öğrenmemizi, iletişim kurmamızı ve işlerin yapılmasını değiştiriyor.

Dijital dünyanın iki boyutlu ekranların ötesine geçtiği ve üç boyutlu dünyaya girdiği yeni bir hesaplama çağına giriyoruz. Bu yeni işbirlikçi bilgi işlem dönemi, hepimizi daha fazlasını başarmamız, sınırları aşmamız ve 3D'de daha kolay ve hızlı bir şekilde birlikte çalışmamız için bize güç sağlayacaktır.

Bugün, dünyayı Microsoft HoloLens 2 ile tanıştırmaktan gurur duyuyoruz .

Müşterilerimiz, HoloLens'i daha da iyileştirmek için üç ana alana odaklanmamızı istedi. HoloLens 2'nin daha sürükleyici ve daha rahat olmalarını ve zamana değer kazanmalarını istediler.

Daldırmahologramları daha canlı ve gerçekçi hale getiren görsel görüntüleme sistemi de dahil olmak üzere, panodaki ilerlemelerle büyük ölçüde geliştirilmiştir. Sektörün önde gelen holografik yoğunluğunu görüş derecesi başına korurken, HoloLens 2'deki görüş alanını iki katından fazla artırdık. HoloLens 2, düşük güçte performansta bu önemli gelişmeleri başarmamızı sağlayan yeni bir görüntüleme sistemi içeriyor. HoloLens 2'deki hologramlarla etkileşime girme biçiminizi de tamamen yeniledik. Yerleşik AI ve semantik anlayışıyla birleştirilen yeni uçuş süresi derinlik sensörümüzden faydalanan HoloLens 2, hologramların aynı içgüdüsel etkileşimlerle doğrudan manipülasyonunu sağlar gerçek dünyadaki fiziksel nesnelerle kullanırdın. Ekran motorundaki gelişmelere ve hologramların doğrudan manipülasyonuna ek olarak, HoloLens 2, hologramlarla etkileşimi daha da doğal yapan göz izleme sensörleri içerir. Birden çok kişinin aygıtı hızlı ve güvenli bir şekilde paylaşmasını kolaylaştıran, iris tanıma özelliği sayesinde Windows Hello kurumsal sınıf kimlik doğrulaması ile giriş yapabilirsiniz.

Konfor , daha dengeli bir ağırlık merkezi, hafif karbon fiber malzemenin kullanılması ve cihazın yeniden ayarlanmadan takılması için yeni bir mekanizma ile geliştirilmiştir. Termal buhar yönetimini yeni buhar odası teknolojisi ile geliştirdik ve neredeyse herkesi rahatça ayarlamak ve sığdırmak için HoloLens 2 tasarlayarak insan kafalarının boyut ve şeklindeki geniş fizyolojik değişkenliği hesaba kattık. Yeni dial-in fit sistemi saatlerce boyunca kullanımınızı rahatlatır ve gözlüklerinizi açık tutabilirsiniz çünkü HoloLens 2 tam üstünden kayarak size adapte olur. Karışık gerçeklikten çıkma zamanı geldiğinde vizörü yukarı çevirin ve birkaç saniye içinde işleri değiştirin. Birlikte, bu donanımlar cihazın ölçülen konforunu ve ergonomisini üç katından fazla arttırmıştır.

Bu değer , Dynamics 365 Uzaktan Yardım, Dynamics 365 Düzeni ve yeni Dynamics 365 Kılavuzları gibi Microsoft karma gerçeklik uygulamaları ile hızlandırılır. Kutu içi değere ek olarak, karma gerçeklik ortakları ekosistemimiz, çeşitli endüstrilerde değer sağlayan HoloLens üzerine kurulu çok çeşitli teklifler ve kullanım durumları sunar. Bu ortak ekosistemi, HoloLens 2 ve Azure servisleri gibi cihazların potansiyellerini gerçekleştiren ve onlara karışık gerçeklik için ihtiyaç duyulan mekansal, konuşma ve görme zekasını ve ayrıca savaş için test edilmiş bulut hizmetlerini veren yeni bir karışık gerçeklik girişimcisi dalgasıyla destekleniyor. depolama, güvenlik ve uygulama bilgileri.

Orijinal HoloLens'in benzersiz yeteneklerini temel alan HoloLens 2, son teknoloji akıllı kenar cihazıdır. Ve mevcut ve yeni Azure hizmetleriyle birleştiğinde, HoloLens 2 daha kullanıma hazır hale geliyor.

HoloLens 2 bu yıl 3.500 $ fiyatla satışa sunulacak. Dynamics 365 Remote Assist içeren paketler 125 ABD Doları / ay'dan başlar. HoloLens 2 başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Çin, Almanya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Avustralya ve Yeni Zelanda'da satışa sunulacak. Müşteriler, bugün başlayan https://www.microsoft.com/en-us/hololens/buy adresinden HoloLens 2'yi önceden sipariş edebilirler .

HoloLens 2'ye ek olarak, MWC Barcelona'da aşağıdaki duyuruları yapmaktan heyecan duyduk.

 Azure Kinect Developer Kit (DK)

Kompakt gümüş Azure Kinect DK cihazının önden ve yandan görünüşü

Azure Kinect DK, endüstri lideri AI sensörlerimizi tek bir cihazda birleştiren bir geliştirici kitidir. Özünde, HoloLens 2, yüksek çözünürlüklü RGB kamera ve Azure ile gelişmiş bilgisayar vizyonu ve konuşma çözümlerinin geliştirilmesini sağlayacak 7 mikrofonlu dairesel bir dizi için geliştirdiğimiz uçuş süresi derinlik sensörü bulunuyor. İnsanları, yerleri, etrafındaki şeyleri - sadece dünyayı anlamayıp anlayan çözümleri sağlar. Sağlık alanındaki bu tür bir çözüme güzel bir örnek, hastaların hastanelerde düşmesini önlemek için bu teknolojiyi kullanan Ocuvera'dır. Yalnızca ABD'de her yıl, her yıl 1 milyondan fazla hastane hastası düşmekte ve bu düşüşlerin 11.000'i ölümcül olmaktadır. Azure Kinect ile düşmeye karşı çevresel öncüller belirlenebilir ve daha önce hastalara ulaşması için bir hemşire uyarılabilir.düşer. Başlangıçta ABD ve Çin'de bulunan Azure Kinect DK, ön sipariş için bugün 399 dolardan elde edilebilir. Daha fazla bilgi için Azure.com/Kinect adresini ziyaret edin.

Dynamics 365 Kılavuzları

Biz ne zaman Dinamikleri 365 açıklandı Uzaktan Assist ve Dinamiği 365 Düzen 1 Ekim'de, biz “ilk” HoloLens yönelik karma gerçeklik uygulamalarının olarak onlar hakkında konuştuk.

Bugün en son teklifimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz: Microsoft Dynamics 365 Kılavuzları .

Dynamics 365 Guides, çalışanlarına yaparak öğrenmelerini sağlayan yeni bir karma gerçeklik uygulamasıdır. Kılavuzlar, çalışanları, ihtiyaç duydukları araç ve parçalara ve bunların gerçek iş ortamlarında nasıl kullanılacağına yönlendiren adım adım talimatlarla öğrenmeyi geliştirir. Kılavuzları HoloLens'te kullanma deneyimine ek olarak, Guides PC uygulaması etkileşimli içerik oluşturmayı, fotoğraf ve video eklemeyi, 3B modelleri içe aktarmayı ve kurumsal bilgileri tekrarlanabilir bir öğrenme aracına dönüştürmek için eğitimi özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Bu uygulama, çalışmama süresini en aza indirmeye yardımcı olacak ve görev açısından kritik ekipman ve işlemler için verimliliği artıracak ve hem önceki nesil HoloLens hem de yeni HoloLens 2 üzerinde çalışacak üçüncü Dynamics 365 uygulaması haline gelecektir.

Dynamics 365 Kılavuzları bugünden itibaren önizlemede mevcuttur.

HoloLens 2 giyen adam, makine üzerinde çalışırken bir hologram kılavuzuna başvuruyor

Azure Karışık Gerçeklik Servisleri

Bugün ayrıca iki yeni Azure karma gerçeklik hizmeti de duyurduk. Bu hizmetler, her geliştiricinin ve her işletmenin platformlar arası, bağlamsal ve kurumsal düzeyde karma gerçeklik uygulamaları oluşturmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 Azure Spatial Anchors , işletmelerin ve geliştiricilerin HoloLens, iOS ve Android cihazlarda erişilebilir olan kesin ilgi noktalarını haritalayan, belirleyen ve hatırlayan karma gerçeklik uygulamaları oluşturmalarını sağlar. Bu kesin ilgi noktaları, paylaşılan karma gerçeklik deneyimlerinden, bağlı yerler arasında yön bulmaya kadar çeşitli senaryolar sağlar. Bu hizmeti müşterilerimize çalışma, üretim, mimari, tıp eğitimi ve daha pek çok konuda daha hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmelerinde yardımcı olmak içinzaten görüyoruz.

Azure Remote Rendering, insanların daha iyi ve daha hızlı kararlar almak için ödün vermeden 3D deneyimini yaşamalarına yardımcı olur. Bugün, mobil cihazlardaki yüksek kaliteli 3B modellerle ve karışık gerçeklik kulaklıklarıyla etkileşime geçmek için, genellikle 3B modellerini hedef donanımda çalıştırmak için “küçültmeniz” veya basitleştirmeniz gerekir. Ancak tasarım incelemeleri ve tıbbi planlama gibi senaryolarda, her ayrıntı önemlidir ve varlıkların sadeleştirilmesi, önemli kararlar için gerekli olan önemli ayrıntıların kaybedilmesine neden olabilir. Bu hizmet bulutta yüksek kaliteli 3B içerik sunacak ve her detayı bozulmadan, gerçek zamanlı olarak uç cihazlara aktaracaktır.

Azure Spatial Anchors, bugünden itibaren genel önizlemede. Azure Remote Rendering şu anda genel önizlemesinden önce özel önizlemede.

Microsoft HoloLens Özelleştirme Programı

HoloLens, şantiyelerden ve ameliyathanelerden Uluslararası Uzay İstasyonu'na kadar çeşitli zorlu ortamlarda kullanılmaktadır. HoloLens, Kuzey Amerika ve Avrupa'da kullanılan koruyucu gözlük standartlarından temel darbe testlerini geçmiştir. ANSI Z87.1, CSA Z94.3 ve EN 166'nın temel etki koruma gereksinimlerine uygun olduğu test edildi ve bulundu. HoloLens 2 ile, müşterilerin ve iş ortaklarının HoloLens 2'yi kişiselleştirmelerini sağlamak için Microsoft HoloLens Özelleştirme Programını başlatıyoruz. çevresel ihtiyaçlarını karşılar.

HoloLens Özelleştirme Programından ilk faydalananlardan biri, geçen yıl HoloLens için Trimble Connect'in pratik saha uygulamaları için karma gerçekliğin faydasını geliştiren yeni bir kask çözümü ile birlikte duyurduğu  uzun süredir devam eden HoloLens ortağımız Trimble . Bugün, Trimble XR10'u, güvenlik kontrollü ortamlarda çalışanların çalışma alanındaki holografik bilgilere erişmelerini sağlayan yeni giyilebilir bir baret cihazı olan Microsoft HoloLens 2 ile duyurdu.

Baret HoloLens 2 içerir