Microsoft Bilgisayar Bilimi Eğitimi Haftası 2018: Kodu kırma

Öğretmen, Code Code'da genç öğrenciye yardım eder
Bir Microsoft Fargo gönüllüsü, Kuzey Dakota'daki Hunter, Kuzey Cass İlköğretim Okulunda bir Hour of Code etkinliğinde öğrenciye yardım ediyor. Fotoğraf kredisi: Dennis Krull.

Geçen hafta dünyadaki insanlar Computer Science Education Week'i kutladılar. Milyonlarca çocuk , kodlamanın temellerini öğrenerek bir saat geçirmek için harekete geçme çağrısı yapan bir Hour Code'a katıldı .

Microsoft'ta bilgisayar biliminin sadece “kodlama” dan öte olduğunu biliyoruz. Düşünmenin bir yolu ve yaratma aracı. İnsanların yapmasını, inşa etmesini ve icat etmesini sağlar. Daha da önemlisi, gençleri işgücüne girerken başarıya götürür. Yalnızca ABD'de, tüm endüstrilerde 500.000'den fazla bilgi işlem işi doldurulmadan kalıyor çünkü işverenler nitelikli adaylar bulamıyor. Dijital beceriler, özellikle bilgisayar bilimi ve kodlama gelecekteki iş piyasamızın ve ekonomimizin temelidir.

Microsoft Philanthropies programı, Okullarda Teknoloji Eğitimi ve Okuryazarlık (TEALS ) gönüllüleri dahil, bilgisayar bilimlerini okullarına getiren dünya çapındaki eğitimciler ve gönüllülerden ilham alıyoruz . Fakat hepimizin daha fazla şey yapması gerekiyor, böylece tüm K-12 öğrencileri bilgisayar bilimleri eğitimi alıyor - özellikle, bilgisayar bilimlerini öğrencilerine getirmek için eğitilmiş öğretmen sayısını arttırmamız gerekiyor.

Bu boşluğu gidermek için Microsoft Başkanı Brad Smith, geçen hafta Code.org'a 2020'de her okuldaki öğretmenlerin Code.org mesleki gelişimine erişebildiğinden ve her devletin geçeceğinden emin olmak için 10 milyon dolar daha verdiğimizi açıkladı . bilgisayar bilimlerine erişimi genişletme politikaları.

Code.org, bilgisayar bilimleri eğitimine erişimi genişletmeye yardımcı olan dünyanın önde gelen kar amacı gütmeyen kuruluşlarından biridir. Yıllık Code of Code kampanyası, kısmen, Microsoft Hour ile Code Hour içinüç farklı Minecraft macerasındaki işbirliği sayesinde dünyadaki öğrencilerin yüzde 10'unu çekmiştir ; Code.org'un mesleki gelişim kaynakları, 87.000 yeni öğretmenin K-12. sınıflardan bilgisayar bilimlerini öğrenmesine yardımcı oldu.

Jake Baskin, Brad Smith, Melinda Gates ve Hadi Partovi
Soldan, Bilgisayar Bilimleri Öğretmenleri Derneği'nden Jake Baskin, Microsoft Başkanı Brad Smith, Bill ve Melinda Gates Vakfı'ndan Melinda Gates ve Code.org'dan Hadi Partovi Fotoğraf kredisi: Code.org.

Code.org’un Avukatlık Koalisyonu’nun  , Microsoft gibi kilit ortaklarla - kurucu destekçisi ve en büyük kurumsal sponsoru  - çalışmaya başladığı 2013’ten beri, lise mezuniyetine yönelik bilgisayar bilimi sayımı yapan devletlerin sayısı 9’dan 40’a çıktı. Code.org'a olan bağlılık, önümüzdeki üç yıl boyunca ve geleceğe yönelik bu harika çalışmaların oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Ancak haberlerimiz burada bitmedi: Geçen hafta, dünya genelinde Microsoft ile birlikte bilgisayar bilimleri kutlamalarına katılan binlerce öğrenci, eğitimci ve uzmanı gördük:

  • Dünya çapında, 14.000 derslik ve 111 ülkeden yaklaşık 700.000 öğrenci, Sınıfın Meet Code Creators Serisinde Skype için kayıtlı . Konuk konuşmacılar, öğrencilere bilgisayar bilimlerinden sinema grafiklerinde ve animasyonlarda, dans, moda ve tasarımdaki teknolojilere, Microsoft'un AI for Earth programına kadar hangi kodun mümkün olduğuna bir göz attılar . 
  • Microsoft CEO'su Satya Nadella , kodlama projeleri hakkında bilgi edinmek için TEALS lise öğrencileri ve Brooklyn ve Bronx'tan öğretmenlerle bir araya geldi.
  • ABD'de, her Microsoft Mağazasında ve altı TechSpark bölgemizin her birinde , Code of Minecraft Code Code dersi Voyage Aquatic ile bilgisayar bilimine dikkat çeken , Code of Code etkinliklerini her Microsoft Mağazasında yaptık .
  • Kuzey Dakota'da, Microsoft TechSpark girişimi ilk eşzamanlı eyalet Başına Kod Saati'ni bir araya getirmeye yardımcı oldu . 100 okuldan 5.000'den fazla öğrenci katıldı.
  • Avrupa'da, Microsoft, 20 ülkede 30'dan fazla etkinliğe katılarak 10.000'den fazla katılımcıya ulaştı ve öğrenciler için Code Code etkinliklerine, öğretmen eğitimlerine ve kutlamalara ev sahipliği yaptı.

Eğitimciler ve ortaklarla birlikte çalışarak, kritik hesaplama becerilerini öğrenmek isteyen gençlerin bugünün ve yarının ekonomisinde yaratma, icat etme ve başarılı olma araçlarına sahip olmalarını ve bu araçlara sahip olmalarını sağlamaya yardımcı olabiliriz.

Etiketler:  ,  ,  ,  ,