İTunes çalma listeleri Müzik uygulamasına nasıl aktarılır

İTunes'da çalma listeleri oluşturmak için çok fazla zaman harcadıysanız, muhtemelen bu çalma listelerini yeniden oluşturmak zorunda kalmazsınız. Windows 8'deki Müzik uygulamasıyla bu oynatma listelerini koleksiyonunuza aktarabilirsiniz.

İTunes yüklü bir Windows 8 PC'sindeyseniz ve müzik koleksiyonunuz fiziksel olarak bilgisayara indirildiyse, iTunes çalma listelerinizi Müzik uygulamasına eklemek için bu kolay adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1: Müzik uygulamasını açın.

7b4dad1e-5586-4db3-98df-bf2068a366b7

2. Adım: “Müziğim” e dokunun veya tıklayın.

2

Adım 3: “Müziğim” altında, “çalma listeleri” ne dokunun veya tıklayın.

3

4. Adım: Uygulama komutlarını alttan hızlıca kaydırarak veya sağ tıklayarak açın.

5. Adım: “Oynatma listelerini içe aktar” a dokunun veya tıklayın.

4

6. Adım: Müzik uygulaması PC'nizdeki Müzik kitaplığınızdaki çalma listelerini ve iTunes'ta oluşturulan çalma listelerini arayacaktır. İçeri aktarmak için "Oynatma listelerini içe aktar" ı tıklamanız yeterlidir!

5

Sonuç olarak, iTunes çalma listelerinizi burada “iTunes Stuff” adlı iTunes çalma listemde görüldüğü gibi Müzik uygulamasında görmelisiniz.

7

Bir Xbox Music Pass'iniz varsa, müziğinizi buluta senkronize edebilirsiniz. Müzik uygulaması müzik koleksiyonunuzu otomatik olarak tarayabilir ve bilgileri Xbox Müzik Mağazası'ndan müzikle eşleştirebilir. Bir eşleşme yapılırsa, bu müzik etiketlenir ve Windows 8, Windows RT veya Windows Phone cihazlarınızda ve Xbox 360 konsolunuzda akış için kullanılabilir.

6

Bulut senkronizasyonunun etkin olduğundan emin olmak için:

  1. Xbox Music uygulamasını Windows 8 veya Windows RT'de başlatın.
  2. Düğmeleri çıkarmak için sağdan hızlıca kaydırın veya sağ üst veya sağ alt köşeye gidin.
  3. Ayarlar düğmelerine dokunun veya tıklayın ve ardından Tercihler'e dokunun veya tıklayın.
  4. Xbox Music Cloud'un “Açık” olarak ayarlandığından emin olun.

İTunes çalma listelerinizi bir Windows RT cihazına aktarmak istiyorsanız, önce tüm müzik dosyalarınızı iTunes'un yüklü olduğu PC'deki Müzik kitaplığınızdan (Müzik kitaplığınızdaki “iTunes” klasörü dahil) ve tüm iTunes'u seçin ve ardından iTunes çalma listelerinizi içe aktarmak için yukarıda belirtilen adımları izleyin.