E-posta yüklemesi aşırı mı? Windows Phone 8'den gelen kutunuza güç vermek için 6 püf nokta!

E-posta yüklemesi aşırı mı? Windows Phone 8'den gelen kutunuza güç vermek için 6 püf nokta!

 

Daha iyi ya da kötü için, telefonuma iş e-postasıyla uğraşmak için çok zaman harcıyorum. Sonuç olarak, her zaman işleri biraz daha hızlı yapmanın yollarını arıyorum, böylece telefonumu biraz daha eğlenceli olan şeyler için kullanmaya geri dönebilirim.

Bugün yol boyunca keşfettiğim birkaç mobil e-posta zaman kazandırıcıyı aktarmak istiyorum.

1. Ekleri daha hızlı bulun

görüntü

Birisi size birkaç ay önce e-posta ile gönderilen bir Office doktoru mu arıyorsunuz? Bana her zaman olur. Gelen kutumu incelemek yerine, yalnızca Office Hub'a gidiyorum , E- posta'ya ve ardından belgeye dokunun. Bir ekin bu listede görünmesi için daha önce açmış olmanız gerekir.

2. Postanızı çoklu seçin

görüntü

İş günü boyunca birçok uzun konuşma dizisi boyunca bekliyorum. Neyse ki, Windows Phone bunları yönetmek için kullanışlı bir yol var. Sadece ilk mesajla ekranın sol kenarına dokunuyorum ve ileti dizisindeki diğer mesajların yanında bir dizi kullanışlı önceden seçilmiş onay kutusu beliriyor. Saklamak istediğim postaların onay kutularını temizleyebilir ve geri kalanını bir veya iki dokunuşla taşıyabilir veya silebilirim.

3. Konuşma yazmayın

Uzun bir günün sonunda, son birkaç e-postaya dokunmak zor olabilir. Bu yüzden bazen başparmaklarıma bir mola veriyorum ve mesajı dikte ediyorum. Bir postayı yanıtladıktan veya yeni bir adrese hitap ettikten sonra, Konuş simgesine dokunup ne söylemem gerektiğini söylüyorum.

4. Gelen kutunuzda güçlü arama yapın

Geçen gün bir iş arkadaşından eski bir e-posta bulmaya çalışırken gelen kutuma göz atarak otobüse eve dönüyordum. Şanssız.

Bu yüzden ciddiydim ve bilgisayarımda kullandığım bazı Outlook arama sorgularını denedim. Gelen kutuma, ben aday Arama daktilo simgesini “Michael Stroh”: den sonra aday Arama daha linki. 

Deneyebileceğiniz birçok farklı sorgu var. Buldum. Birçoğu benim için yeniydi ve çok azı telefonumda çalıştı. Gelen kutunuzda güçlü arama yapmak için başka bir ipucu daha: Aramanızı belirli bir tarih aralığına veya klasöre daha da daraltmak için sonuçlar ekranındaki Hassaslaştır simgesine dokunun .

5. Özel klasörler oluşturma ve senkronize etme

görüntü

Gelen kutusu şişkinliği ile mücadele sürekli bir savaştır. Kullandığım bir numara, özel klasörler oluşturmak ve ardından Outlook'un hem masaüstü hem de web sürümlerinin (gösterilen) bir özelliği olan kurallar kullanarak belirli e-posta türlerini Uzun otobüs yolculuğumda, tüm bu yönlendirilmiş mesajları yakalamak için telefonumu kullanıyorum.

Bunu yapmak için, özel klasörleri telefonunuzla senkronize etmeniz gerekir. Gelen kutunuzdan Diğer (…) menüsünü aç öğesine dokunun . Ardından Klasörler > Tüm klasörleri göster'e ve senkronize etmek istediğiniz özel klasöre dokunun. Ayrıca dokunarak Başlat klasörü sabitleyebilirsiniz başlatmak için Pin dan fazla (...) menüsünden. Bu şekilde, tek bir dokunuşla açabilirsiniz.

6. Daha fazla posta indirin

Ve son olarak, e-postada biraz geride kaldığım ve yakalamaya çalıştığım nadir (alay uyarısı!) Zamanlar için, senkronizasyon ayarlarını değiştiriyorum, böylece telefonum henüz ele almadığım eski mesajları indiriyor. Gelen kutunuza gidin ve Diğer (…) > Ayarlar > Ayarları senkronize et > E-postayı indir > Geçen ay öğesine dokunun .

Umarım bu ipuçları yardımcı olmuştur.  Windows Phone'da e-posta ile ilgili temel bilgileri öğrenebileceğinizi unutmayın . Paylaşmak istediğiniz bir sorunuz veya ipucunuz varsa, bana bir yorum bıraktığınızdan emin olun.

25.11.2020

Diğer Haberler

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.