Doğa fotoğrafçısı insanları tüm dünyaya bağlamak için ASUS'u kullanıyor

Doğası gereği utangaç, Georgia Tech'de elektrik ve bilgisayar mühendisliği okudu, ancak ailesindeki bir kayıp (onun için) olağandışı ortamlara yol açtı: futbol oyunları ve konserler. Ve o anlarda, hayatının geri kalanında ne yapacağını buldu.

“Ben her zaman aileme yakındım, büyükbabama çok yakındım. Ve vefat ettiğinde bana kamera donanımını bıraktı. Kendisine yakın hissetmek ve onu hatırlamak için fotoğraf çekmeye başladım ”diyor Odom. “Ve sessiz olsam bile, çok ileriye giden yüksek bir sesim olabileceğini fark ettim. Ve fotoğraf beni kabuğumdan çıkardı. Beni daha az içe dönük ve beni her şeyin ortasına koydu ve paylaşabileceğim bir sesim olduğunu fark etmemi sağladı. ”

Bir aslan yüzüne yakın çekim

Uyuyan aslan sadece Karongwe Game Reserve Güney Afrika'da uyanmak, Aralık 2019 (Fotoğraf Kristi Odom)

 

Şimdi içine kapanık konferanslara gidiyor ve binlerce kişinin önünde konuşuyor. Koruma odaklı atölyelere liderlik ediyor . (Bu yıl Bolivya, Kenya ve Yeni Zelanda'da olacaklar). Smithsonian'ın yanı sıra Times Square'de CES ve Photoplus gibi konferanslarda ve Forbes, Outside dergisi, People.com , Rollingstone.com , ABC haberleri ve Nikon.com gibi çeşitli yayınlarda sergilendi.

Ve şimdi dizüstü bilgisayarlardaki daha hızlı işlemciler ve grafik kartları sayesinde şirketinin yeni bir şubesini açarak yetenek setini genişletti.

“Geçen yıl bir buçuk yıl boyunca video çalışması yapmaya başladım ve bunun nedeni şu anda mevcut olan teknoloji. Şu anda iş istasyonum ASUS ZenBook Pro Duo ve bu dizüstü bilgisayar pek çok olanak sunuyor ”diyor. “Bir uçakta veya çadırda düzenleme yapabilmek ve o anın tutkusu yüksekliğinde bir parçayı bir araya getirebilmek, duygularımı işime sokmama yardımcı oluyor. Hayattaki temel amacım insanları her zaman duygusal olarak yaban hayatıyla ilişkilendirmek, insanlara hayvanlarda var olan güzelliği ve bu gezegende sahip olduğumuz güzelliği göstermekti. Ve umarım görseller sayesinde insanların bu gezegene gerçekten daha fazla önem vermelerini sağlayabilirim. ”

Odom hakkında Microsoft Stories hakkında daha fazla bilgi edinin .