Basit en iyi güvenlik uygulamalarını kullanarak cihazlarınızı ve verilerinizi güvende tutun !

Fidye yazılımı, botnet'ler ve kimlik avı dolandırıcılığı 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi ve saldırganlar kendi kazançları için veri çalmak için her fırsatı kullanıyorlar. Yalnızca 2018’de Microsoft , “Kimlik avı postalarının yüzde 75’inden fazlası kimlik avı sitelerine kötü niyetli URL’ler içeriyordu. Diğer varyasyonlar, kötü amaçlı kimlik avı eklerini ve eklerdeki bağlantıları içerir. ”Ancak, aşağıdaki ipuçlarını kullanarak ve S modunda Windows 10 , Windows Defender Antivirus koruması ve otomatik güncellemeler gibi proaktif güvenlik özelliklerini korumakta dahil olmak üzere, kendinizi korumak için yapabileceğiniz birçok şey var.

 

Müşterilerimizin güvenliği Microsoft için son derece önemlidir ve güvenli ve düzenli bir deneyim sunarken üretkenliği sağlamak için çözümlerimizi tasarladık.

Cihazlarınızı ve verilerinizi korumaya yardımcı olmak için Microsoft 365'i kullanın ve aşağıdaki kolay en iyi uygulamaları izleyin:

  • Kimlik avı dolandırıcılığına dikkat edin. Bilmediğiniz bağlantılara tıklamayı riske atmayın ve hesaplarınızdaki olası hasarı izlemek için bankalardan gelen bildirimleri dikkatlice inceleyin. Bir kredi şirketinden gelmiş gibi görünen kişiselleştirilmiş e-postalar, acil olarak harekete geçilmesi gerektiğini önerebilir. E-posta ve bağlantı en ufak şüpheli görünüyorsa,  yeni bir pencere açın (bağlantıyı tıklamayın) ve durumunuzu kontrol etmek için doğrudan web sitesine gidin ya da ana telefon numarasını arayın.
  • Her zaman bir yedeğin olsun. Dosyalarınızı daha iyi korumak için, verilerinizi fidye yazılımı saldırılarına karşı korumak ve korumak için Microsoft OneDrive gibi bir bulut depolama kaynağı kullanın. Microsoft, bulut hizmetleri için zorlu düzeyde güvenli mühendislik, yasal ve uygunluk desteği sağlamak için bir dizi kural, gereksinim ve süreç izler.
  • Güvensiz Wi-Fi ağlarını kullanırken dikkatli olun. Araştırma , beş tüketiciden birinin güvensiz Wi-Fi ağları üzerinden çevrimiçi alışveriş yaptığını tespit etti. Herkese açık Wi-Fi ağları kullanıyorsanız, bağlantınızın, adres çubuğunun sol üst köşesindeki “kilit” simgesine bakarak şifrelenmiş ve güvenli olduğundan emin olun ve yönlendirdiğiniz adresin beklediğiniz olup olmadığını her zaman iki kez kontrol edin. . Lenovo Yoga C630 WOS (Snapdragon'da Windows) gibi birçok modern cihazda, bir veri planı ile etkinleştirildiğinde, çevrimiçi alışkanlıklarınız için daha güvenli bir deneyim sunan LTE yerleşik özelliği bulunmaktadır.
  • Sadece şifrelere güvenmeyin. Mümkün olduğunda, her zamanki gibi çok faktörlü kimlik doğrulama kullanmak Microsoft Şifrematik'ten  Hizmetinizde Hesap girişlerini ve yönetme yönetmek için  , Windows Merhaba  Windows 10 cihaza kolay ve güvenli oturum açma için. Şifreleri hatırlamanıza gerek kalmadan cihazlarda, uygulamalarda ve tarayıcılarda hızlı ve güvenli bir şekilde oturum açmak için yüz / parmak iziniz gibi biyometrik kimlik doğrulama sağlar. Bir Microsoft Hesabı ile Bing, MSN, Cortana, Outlook.com, Xbox Live (yalnızca PC), Microsoft Mağazası ve Office dahil olmak üzere diğer Microsoft bulut tabanlı uygulamalara güvenli ve otomatik olarak oturum açabileceğinizi biliyor muydunuz?
  • Yazılımın güncel kalmasını sağlayın. En son güvenlik ve özellik güncellemelerine sahip Windows 10 gibi modern bir işletim sistemini, Windows Defender Antivirus gibi yerleşik antivirüs korumasına paralel olarak çalıştırın.
  • “Omuz sörfünü” durdurmak için gizlilik ekranlarını kullanın. HP EliteBook x360 ve HP Spectre x360 klavyelerinde bulabileceğiniz ve ekranınızı anında özel kılan, böylece yanınızda oturanların göremeyeceği şekilde bulabileceğiniz düğme gibi tümleşik gizlilik ekranlarına sahip aygıtları kullanın . Cihazınızda yerleşik bir cihaz bulunmuyorsa, bir tane satın almak için Microsoft Mağazasını inceleyin .

Microsoft Güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin ve cihazlarınızı ve verilerinizi güvende tutmak için bu kolay ipuçlarını izleyin / paylaşın.

 

Güvenlik ipuçları Infographic