6. ayda Windows 8: Tami Reller ile Soru-Cevap

6. ayda Windows 8: Tami Reller ile Soru-Cevap

 

Ocak ayında, Pazarlama Müdürü ve Finans Direktörü Tami Reller,  Windows 8'in piyasaya sürülmesinden bu yana ilerleme hakkında bir güncelleme sağlamak için bana bir Soru-Cevap bölümünde katıldı . Burada genel kullanılabilirlikten sadece altı ay geçti. başka bir güncelleme sağlamak için uygun olacaktır.

Reller_web

 

Brandon LeBlanc:  Genel kullanılabilirlikten bu yana 60 milyon Windows 8 lisansının satıldığını duyurmamızın üzerinden birkaç ay geçti . Şu an neredeyiz?

 

Tami Reller: Kısa süre önce Windows 8 için satılan 100 milyon lisansı aştık . Bu sayı, yeni bir tablet veya PC'de gönderilen Windows lisanslarını ve Windows 8'e yükseltmeleri içeriyor. Bu, sağladığımız 60 milyon lisans numarasından kaynaklanıyor Ocak. Ayrıca Windows 8 ve Windows RT için sertifikalı cihaz sayısının 2.400 cihaza büyüdüğünü gördük ve karışımda giderek daha fazla dokunmatik cihaz görüyoruz.

 

Son soru-cevap bölümümüzde konuştuğumuz gibi, Windows 8 büyük ve iddialı bir değişiklik. Değişimin zaman aldığını fark etsek de, piyasaya sürülecek veya yakında piyasaya çıkacak olan yeni PC ve tabletlere ekosistem ve müşteri tepkisi ile başarabildiklerimiz de dahil olmak üzere lansmandan bu yana kaydedilen ilerleme hakkında iyi hissediyoruz.

 

Brandon LeBlanc: PC'nin ölümü hakkında tekrar eden bir tema var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

 

Tami Reller: PC çok canlı ve giderek daha hareketli. PC aynı zamanda çok daha geniş bir tablet ve PC cihaz pazarının bir parçasıdır. Windows 8, bu daha geniş ve giderek daha mobil cihaz pazarına tam olarak katılmak için tasarlandı. Pazarın PC kısmı, yeni dönüştürülebilir cihazlar ve şaşırtıcı yeni dokunmatik dizüstü bilgisayarlar ve hepsi bir arada aygıtları içerecek şekilde hızla gelişiyor. Bu yeni bilgisayarlar şimdi ve okula dönüş sezonunda pazara giriyor ve her zamankinden daha uygun fiyatlı.

 

Brandon LeBlanc: Windows Blue hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı. Onun hakkında bana ne söyleyebilirsin?

Tami Reller: Windows Blue, yeni nesil tabletleri ve PC'leri sunmak için Windows 8 ile ortaya koyulan cesur vizyonu temel alarak bu yıl sunulacak bir güncelleme için bir kod adıdır. Ekosistemimiz için yeni fırsatlar yaratırken, her boyutta, ekranda, pil ömründe ve performansında gittikçe genişleyen form faktörleri dizisinde en yeni yenilikleri sunacaktır. İşletmeler için daha fazla seçenek sunacak ve tüketicilere çalışma ve oyun için daha fazla seçenek sunacaktır. Windows Blue güncellemesi, Windows 8 ve Windows RT'nin piyasaya sürülmesinden bu yana yakından dinlediğimiz müşteri geri bildirimlerine yanıt vermemiz için de bir fırsat. Şirket genelinden bakıldığında, Windows Blue , Microsoft'a yönelik cihazlarımızı ve hizmetlerimizi geliştirmek için daha geniş bir çabanın bir parçasıdır .

Brandon LeBlanc: En son ne zaman Windows Mağazası ve orada gördüğünüz momentum hakkında konuştuk. Devam eden okuyucularımızı güncelleyecek misiniz?

 

Tami Reller: Windows Mağazası'ndaki uygulama sayısı, lansmandan bu yana 6 kat arttığından, uygulama momentumu sabit kaldı. Nispeten, uygulama geliştirmenin ilk yılında iOS'un mağazada sahip olduğu şey geçti. Ayrıca, ilk altı ayda indirilen 250 milyon Mağaza uygulamasını aştık ve uygulama kataloğumuzun neredeyse% 90'ı her ay indirildi. 

Ayrıca, Posta, Kişiler ve Takvim için büyük bir güncelleme de dahil olmak üzere birinci taraf uygulamalarına (Microsoft'tan uygulamalar) yüzlerce güncelleme gönderdik . Ayrıca IE10'u güncelledik, böylece Flash varsayılan olarak çalışır , bu da insanların sevdikleri sitelerdeki tüm zengin içeriğin keyfini çıkarmasını kolaylaştırır. Bing Team de uygulamalarını güncelledi . Bu, Internet Explorer 10'un dokunma yetenekleriyle birlikte, diğer cihazlarda mümkün olandan çok daha etkileyici bir web deneyimi sunar.

 

Brandon LeBlanc: Ayrıca SkyDrive ve Outlook.com gibi hizmetlerimizde de iyi bir ivme görüyoruz, değil mi?

Tami Reller: Doğru. Bugün erken saatlerde, SkyDrive kullanan 250 milyondan fazla insanımız olduğunu duyurduk . Yeni kişisel e-posta hizmetimiz Outlook.com'a, Skype ile entegrasyon hakkındaki son duyuru da dahil olmak üzere heyecan verici özellikler eklemeye devam ediyoruz - önümüzdeki haftalarda İngiltere'de hemen, ABD ve Almanya'da ve önümüzdeki aylarda dünya çapında kullanılabilirlik . Ayrıca, tüm Hotmail müşterilerimiz için Outlook.com güncellemesini zaten bu yazın orijinal tahminimizden çok daha önce tamamladığımızı da belirtmek gerekir. Biz zaten 400 milyon aktif Outlook.com hesaplarına sahip .

Ve tüm bu harika hizmetlerin ve uygulamaların ardındaki deneyimin anahtarı, şu anda 700 milyondan fazla aktif hesabımız olan bir Microsoft hesabına sahip olmak.